cieszyn

Cieszyn w pigułce

Cieszyn to miasto, które znajduje się w południowej Polsce, w województwie śląskim. Do 1920 roku było jednolitym miastem, które łączyło Polskę i Czechy. Po tym roku miasto podzielono na dwie części i powstało Miasto Cieszyn i Czeski Cieszyn. Miejscowości te oddziela od siebie rzeka Olza. Cieszyn jest wyjątkowym miastem – łączy w sobie dwie kultury i tradycje. Chcąc zwiedzić to miejsce przygotuj się na ogromną dawkę historii.

Dla kogo wycieczka po Cieszynie?

Niewątpliwie wycieczka po Cieszynie przypadnie do gustu osobom. Które cenią historię, a także wspaniałą kuchnię. A to wszystko za sprawą słynnego i wyśmienitego strudla. Cieszyn to także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, bo znajduje się tu Muzeum Drukarstwa. Piękna infrastruktura miasta sprawi, że pokochasz to miejsce.

Co zobaczyć w Cieszynie?

Cieszyn turystów przyciąga z pewnością piękną architekturą i niesamowitymi zabytkami. Znajduje się tutaj legendarna Studnia Trzech Braci, która wiąże się z legendą o założeniu miasta. Następnym miejscem, które warto zobaczyć to Wzgórze Zamkowe, które niektórzy mogą znać z romańskiej rotundy czy gotyckiej wieży. Jako ciekawostkę dodamy, że jest to jedyny ocalały fragment dawnego zamku piastowskiego. Także obok Wieży Piastowskiej nie można przejść obojętnie. Warto się na nią wdrapać i spojrzeć z wieży widokowej na całą panoramę Cieszyna. Warto także odwiedzić Cieszyńską Wenecję, która także jest doskonałym punktem widokowym. Będąc w Cieszynie trzeba koniecznie zajrzeć na tamtejszy rynek, gdzie znajduje się okazały ratusz i kościół parafialny Św. Marii Magdaleny. Nieopodal znajduje się Muzeum Śląska Cieszyńskiego, gdzie można zapoznać się z kulturą tego miasta jak i całego Śląska Cieszyńskiego.